Site Demo İçin Hazırlanmıştır.

3D Dental Volumetrik Tomografi (Çene Ve Diş Tomografisi)

3D Dental Volumetrik Tomografi (Çene Ve Diş Tomografisi)

3D Dental Tomografi, incelenen bölgenin hem iç hem de dış yüzeyinin şeklini ortaya koymaktadır. Bu sayede daha iyi bir muayene gerçekleşir. Üç boyutlu diş tomografisi ile kemik yapıları hassas olan hastaların tedaviden daha iyi sonuç alması sağlanmaktadır.

3D Dental Volumetrik Tomografi (Çene Ve Diş Tomografisi) ; Dental tomografi cihazı  çene ve dişler bölgesinden elde edilen görüntüleri üç boyutlu görüntüye çevirerek dijital ortama aktaran cihazlardır.

İmplant uygulanacak bölgenin dikey ve yatay kemik miktarlarının üç boyutlu olarak görüntülenmesi sağlar. İmplant uygulama öncesinde doğru kemik ölçümü ve doğru planlama sunarak istenmeyen komplikasyonlarının azalmasını sağlamaktadır.

3D Çene Ve Diş Tomografisi Ne Zaman Çekilir?

  • İmplant uygulamalarında kemiğin yatay ve dikey hacminin ölçümünde
  • Anatomik oluşumların yakınlığını üç boyutlu değerlendirmek gerektiğinde (alt çenede sinir-damar yapılarına, üst çenede sinüs boşluklarına olan uzaklığı)
  • Gömülü 20’lik dişlerin kemik pozisyonunu saptamak
  • Tümör ve kist tanı ve teşhislerinde
  • Kemik ile alakalı operasyonlarda

3D Dental Tomografi Nasıl Çekilir?

Buna özel cihazlar vardır. Bu cihazlar sayesinde diş hekimleri ağız ve diş yapısının 3D görüntüsünü elde edebilmektedir. Hekimler, hedeflenen bölgenin 3 boyutlu bir dijital tomografik görüntüsünü alır ve incelemelerini bunun üzerinden gerçekleştirir.

3D Dental Tomografide Radyasyon Var mıdır?

Sadece alt ya da sadece üst çenenin görüntülendiği yöntemde radyasyon dozu, normal panoromik filmden biraz daha azdır. Bununla beraber her 2 çene yapısının da görüntülendiği tomografilerden daha az zararsızdır.

3D Çene Ve Diş Tomografisinde Radyasyon Fazla Mı? Diş Tomografisi Zararlı Mı?

Diş hekimliğinde kullanılan tomografiler daha küçük bir bölgeyi tarar bu yüzden salınan radyasyon oranı da aynı orantıda azalır. Yalnızca alt veya üst çenenin görüntülendiği 3D çene ve diş tomografisinin verdiği radyasyon dozu normal tıbbi tomografiye göre 6 kat daha azdır.

Diş Sağlığınız İçin : Arayın +90 506 362 81 09 Yada Whatsapp'tan Yazın