Site Demo İçin Hazırlanmıştır.

Aydın Diş Beyazlatma

Aydın Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma ; Günümüzde estetik beklentinin artması ile birlikte, hastaların diş beyazlatma isteği ve diş hekimine başvurma sıklığı da artmıştır. Diş beyazlatma tedavisi diğer diş tedavil­eriyle kıyaslandığında daha koruyucu ve daha kolay bir uygulamadır.

Diş renklenmeleri dış ve iç kaynaklı olarak ikiye ayrılır:

Dış kaynaklı diş renkleşmeleri bazı yiyecek, içecek veya tütün ürünlerine, kötü ağız bakımına ve bazı ağız gargaralarına bağlı olabilir. Bu renklenmeler daha çok diş fırçasının zor ulaştığı diş eti kenarı veya dişlerin aralarında meydana gelir. Genellikle diş hekimi tarafından yapılacak profesyonel bir temizlik sonrası (detertraj – diş taşı temizliği) bu renklenmelerin çoğu temizlenebilmektedir.

İç kaynaklı diş renkleşmeleri ise farklı nedenlere dayanır. Bunlar dişin ağız içine sürmesinden önce ve sonra olmak üzere ikiye ayrılabilir:

1. Dişlerin ağız içine sürmesinden önce oluşan renklenmeler

Bazı ilaçlara (özellikle antibiyotikler), bazı metabolik durumlara (flor artışı), genetik faktörlere ve diş travmalarına bağlı olabilir.

2. Dişlerin ağız içine sürmesinden sonra oluşan renklenmeler

Bazı yiyecek ve içeceklere (çay, kahve, kola, şarap gibi), sigara ve tütün kullanımına, dişin sinir dokusunun iltihabi hastalıklarına, kanal tedavisi sırasında kullanılan maddelere, diş hekimliğinde kullanılan bazı dolgu materyaller­ine, diş eti çekilmesi sonucu oluşan kök açılmalarına veya yaşlanmaya bağlı mine kalınlığındaki azalmaya ve aşınmaya bağlıdır.

İletişim İçin Tıklayınız.

Etiketler : Diş Beyazlatma , Diş Beyazlatma Fiyatları 2021 , Diş Beyazlatma Evde , Diş Beyazlatma Jeli , Diş Beyazlatma Bandı , Diş Beyazlatma Aleti , Diş Beyazlatma Ekşi , Diş Beyazlatma Bleaching , Diş Beyazlatma Doğal Yollarla , Diş Beyazlatma Doktor , Diş Beyazlatma Diş Hekimi , Diş Beyazlatma Devlet Hastanesi , Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır , Diş Beyazlatma Hileleri , Diş Beyazlatma Hastanesi , Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır , Diş Beyazlatma Yöntemleri , Diş Beyazlatma Teknikleri , Diş Beyazlatma Kalıcılığı , Diş Beyazlatma Ev Tipi

Diş Sağlığınız İçin : Arayın +90 506 362 81 09 Yada Whatsapp'tan Yazın