Site Demo İçin Hazırlanmıştır.

Aydın Kanal Tedavisi Tek Seans

Aydın Kanal Tedavisi Tek Seans

Aydın Kanal Tedavisi Tek Seans

Kanal Tedavisi Tek Seans ; dişin iç kısmında, diş dokularının beslenmesi ve korunmasında önemli görevi olan damar ve sinirler (pulpa dokusu) vardır. Pulpa dokusu diye adlandırılan bu bölge. Dişin kron (görünen bölge) kısmından başlayıp kök ucuna kadar uzanır. Bu bölgenin tedavisi ile ilgilenen bilim dalı endodontidir. Tedavi edilmemiş çürükler veya dişlere gelen şiddetli darbeler nedeniyle pulpa iltihaplanabilir. (pulpits) Dişte soğuk ve sıcağa karşı aşırı derecede duyarlılık, renk değişikliği, özellikle gece başlayan şiddetli ağrı ve yüzde apse pulpa dokusunda bir problem olduğunu gösterir.

Kanal tedavisini lokal anestezi altında, ağrısız olarak hasta olan pulpa dokusunun dişten uzaklaştırılması ile başlanır. Boşaltılan pulpa dokusunun yerine doku dostu maddeler doldurulur.

Dişin tedavisi tam bitip, üst dolgusu yapılana kadar çiğneme işlevinde dikkat edilmelidir. Kanal tedavisi yapılan diş diğer dişlere göre daha kırılgan (kuru ağaç gibi) olur. Dişin kuron kısmında madde kaybı çok fazla olursa, dişin üzerine seramik kron(kaplama) yaparak daha da güçlendirilebilir.

İletişim İçin Tıklayınız.

Etiketler : Kanal Tedavisi Aşamaları , Kanal Tedavisi Belirtileri , Kanal Tedavisi Çürümesi , Kanal Tedavisi Enfeksiyon , Kanal Tedavisi İlk Seans , Kanal Tedavisi İltihap , Kanal Tedavisi Komplikasyonları , Kanal Tedavisi Lazer , Kanal Tedavisi Randevu , Kanal Tedavisi Röntgen , Kanal Tedavisi Riskleri , Kanal Tedavisi Tek Seans , Kanal Tedavisi Tek Kanal , Kanal Tedavisi Ücreti , Kanal Tedavisi Ücreti 2021 , Kanal Tedavisi ve Dolgu , Kanal Tedavisi ve Dolgu Fiyatları , Kanal Tedavisi ve Kaplama , Kanal Tedavisi ve Kaplama Fiyatları , Kanal Tedavisi Yapan Devlet Hastanesi

Diş Sağlığınız İçin : Arayın +90 506 362 81 09 Yada Whatsapp'tan Yazın