Site Demo İçin Hazırlanmıştır.

Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş Tasarımı ; Dudaklar, dişeti, dişler estetik kriterlerinin ayrı ayrı ve birbiri ile olan ilişkisinin değerlendirildiği, detaylı estetik analizlerini kapsayan, gülüş şeklinin değerlendirilmesidir.

Gülüş estetiğinde önemli olan etkenler; dudak seviyesi, diş boyları, diş eti seviyesi, diş rengi, diş dizimi, güldüğümüz zaman dudak ve dişlerin uyumu ve gülme hattı gibi faktörlerin tek tek ve birbirleri ile olan uyumu estetik gülüş analizinin yapılmasında çok büyük önem taşır.

Beyaz estetik gülüş tasarımı yapılırken dişlerin oluşturduğu bölgeye denir. Pembe estetik dişetlerinin oluşturduğu bölgenin adıdır. Bu amaçla öncelikle fotoğraf üzerinde dişetlerinin hangi seviyede olması gerektiği, hangi dişlerin tasarıma dâhil edileceği değerlendirilir. Sonrasında dişlerin diş-dişeti-kemik seviyeleri klinik ve radyografik olarak incelenir.

Estetik uygulamalarda amaç kişiye yakışanı bulmaktır. Gülerken en az dişlerin görüntüsü kadar dişetlerinin seviyeleri ve simetrik görünmeleri de önemlidir. İşte bu noktada tercihen lazer ile dişetlerine müdahale etmek gerekir. Eğer sadece dişetlerine müdahale yeterli ise diyot lazer ile işlem yapılabilir. Ama daha ileri seviye bir düzenleme gerekli ise sert doku ve ya kombine lazer cihazı gereklidir.

Beyaz estetiğin elde edilmesi amacıyla porselen laminalar (yaprak porselen, kompozit laminalar, bonding uygulamaları, gülüş tasarımı, diş beyazlatma, inley-onley uygulamaları, recontouring gibi işlemler yapılabilmektedir.

Diş Sağlığınız İçin : Arayın +90 506 362 81 09 Yada Whatsapp'tan Yazın