Site Demo İçin Hazırlanmıştır.

İzmir Kanal Tedavisi Fiyat 2021

İzmir Kanal Tedavisi Fiyat 2021

İzmir Kanal Tedavisi Fiyat 2021

Kanal Tedavisi Fiyat 2021 ; dişin travmaya uğraması, bakteriler tarafından çürütülmesi gibi sebepler sonrasında dişin içerisindeki canlı dokuların barındığı pulpa odasında bakterilerin üremesi sonucu zorunlu bir ihtiyaç haline gelen tedavi şeklidir.

Hangi Durumlarda Uygulanır?

Kanal tedavisinin yapıldığı durumlar dişin sinirlerinin artık boşaltılması gereken durumlardır. Çürüğün çok fazla ilerlediği ve artık sinir dokusuna kadar gelip ağrı yaptığı, çeşitli travmalarla veya başka sebeplerle dişin işlevini yitirdiği, kök ucunda enfeksiyonların başlaması sonucu kanal tedavisi yapılır.

Kanal Tedavisi Gerektiğini Nasıl Anlarsınız?

Bir kişinin kanal tedavisine ihtiyaç duymasına neden olan birden fazla belirti vardır. Bunların başında dişte yaşanan sıcak-soğuk hassasiyetini gösterebiliriz. Ayrıca;  geceleri sebepsiz ağrıların olması, yemek yenirken o bölgede ağrı hissedilmesi, dişte meydana gelen renk değişimi ve apse sonucu yüzde oluşan şişlik kanal tedavisi olması gerektiğini gösteren işaretlerdir.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kanal tedavisi, lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Dişin olduğu bölge uyuşturulduktan sonra özel ekipmanlarla diş açılır ve dişin ortasındaki pulpa odasına ulaşılır. Pulpa odası dişin sinir ve damarlarının olduğu boş bir odadır. Bu odanın tamamı ile temizlenmesi gerekir. Bu odanın altında diş köklerine doğru kanallar mevcuttur.  Kanal tedavisinin amacı adından da anlaşılacağı gibi bu alanların temizlenmesi ve doldurulması işlemidir. Özel iğneler ve uçlarla bu kanalların içindeki yumuşak ve enfekte dokular tamamen temizlenir, kök kanalları genişletilir ve özel üretilmiş kanal patları ve dolgularıyla diş doldurulur ve üzeri daimi dolguyla kapatılır.

Tedavisi Süresince Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kanal tedavisinde uygulanan anestezinin etkisi bitene kadar herhangi bir şey yenilmemeli ve içilmemelidir. Tedavi süresince kanal tedavisinin yapıldığı bölgede kuru yemiş, sakız gibi sert ve yapışkan gıdalar tercih edilmemelidir.

İletişim İçin Tıklayınız.

Etiketler : Kanal Tedavisi , Kanal Tedavisi Fiyatları , Kanal Tedavisi Beyaz Dolgu , Kanal Tedavisi Cerrahisi , Kanal Tedavisi Çeşitleri , Kanal Tedavisi Diş , Kanal Tedavisi Dolgu , Kanal Tedavisi Diş Ağrısı , Kanal Tedavisi Endodonti , Kanal Tedavisi Fiyat 2021 , Kanal Tedavisi En İyi Doktor , Kanal Tedavisi Geçici Dolgu , Kanal Tedavisi Devlet Hastanesi , Kanal Tedavisi Kaplama , Kanal Tedavisi Maliyeti , Kanal Tedavisi Kırılması , Kanal Tedavisi Özel Fiyatlar 2021 , Kanal Tedavisi Porselen Dolgu , Kanal Tedavisi Uzmanı , Kanal Tedavisi Renk Değişimi

Diş Sağlığınız İçin : Arayın +90 506 362 81 09 Yada Whatsapp'tan Yazın