Site Demo İçin Hazırlanmıştır.

Periodontoloji Olan Devlet Hastaneleri

Periodontoloji Olan Devlet Hastaneleri

Periodontoloji Olan Devlet Hastaneleri ; periodontal hastalıklar dişeti ve dişleri destekleyen diğer dokuları etkileyen iltihabi hastalıklardır. Bu hastalıklar erken dönemde teşhis edildiklerinde kolay ve başarılı bir şekilde tedavi edilebilirler. Dişeti hastalığı toplumumuzun çoğunluğunu etkileyen bir hastalık olmasına rağmen; etkeni, sonuçları ve tedavisi konusunda çok az bilgiye sahip olunan ve sinsice seyreden bir hastalıktır.

Dişeti hastalıklarının önlenmesi veya tedavisi; doğal dişlerin korunması yanında, daha rahat çiğnemenin ve daha iyi bir sindirimin sağlanması gibi diğer faydaları da beraberinde getirir.

Sağlıklı dişeti, portakal kabuğu gibi hafif pürüzlü, diş ile olan sınırı düzgün bir hat halinde ve pembe renkli bir görünümdedir. Sağlıklı diş eti fırçalarken veya yemek yerken kanamaz.

Periodontal hastalıklar dişeti iltihabı (gingivitis) ile başlar. Yani, gingivitis periodontal hastalığın erken dönemidir. Bu dönemde dişetleri kanamalı, kırmızı ve hacim olarak büyümüştür. Erken dönemde çok fazla rahatsızlık vermeyebilir. Tedavi edilmezse hastalık periodontitise ilerleyerek dişeti ve dişleri destekleyen alveol kemiğinde de geri dönüşümsüz hasar oluşturabilir.

Periodontitis, periodontal hastalıkların daha ilerlemiş bir safhasıdır. Dişleri destekleyen dokularla birlikte alveol kemiğinde hasar oluşur. Diş-dişeti arasında “periodontal cep” varlığı enfeksiyonun yerleşimini ve hastalığın ilerlemesini kolaylaştırır. Hastalık ilerledikçe dişler sallanmaya başlar, hatta çekime gidebilir.

İletişim İçin Tıklayınız.

Etiketler : Periodontoloji , Periodontoloji Uzmanı , Periodontoloji Cerrahi Müdahale , Periodontoloji Çene Cerrahisi , Periodontoloji Doktoru , Periodontoloji Hastanesi , Periodontoloji Diş Tedavisi , Periodontoloji Diş Temizliği , Periodontoloji Devlet Hastanesi , Periodontoloji Fiyatları 2021 , Periodontoloji Olan Devlet Hastaneleri , Periodontoloji Bölümü Olan Hastaneler , Periodontoloji SGK Anlaşmalı Hastaneler , Periodontoloji Tedavisi Ücretleri , Periodontoloji Tedavisi Fiyatları , Periodontoloji Üniversite Hastanesi , Periodontoloji Muayene Ücretleri , Periodontoloji Diş Eti Çekilmesi Ameliyatı , Periodontoloji Lazer Kullanımı , Periodontoloji 20'lik Diş 

Diş Sağlığınız İçin : Arayın +90 506 362 81 09 Yada Whatsapp'tan Yazın