Site Demo İçin Hazırlanmıştır.

Zirkonyum & Lamine Kaplama

Zirkonyum Altyapılı Porselen Kaplama

Zirkonyum, seramik (porselen) kaplamaların alt yapı materyalidir. Doğal dişe yakın renkte, şeffaflıkta ve sağlamlıkta bir materyal olduğu için diş kaplamalarında hem estetik hem de dayanıklılığı bir arada sunan gelişmiş bir materyaldir. Deneyim, bilgi, özen ve teknolojinin harmanlanmasıyla estetik olduğu kadar fonksiyonel olarak da çok başarılı protezlerin zirkonyum ile sağlaması mümkündür.

Üç Boyutlu Tarama ve Tasarım Teknolojileri

Zirkonyum altyapılınız ağız içi ölçü alındıktan sonra özel üç boyutlu tarayıcılarda taranmakdır. Bu tarama işlemi sonrasında ağız ve çene bilgilerinizin datası özel tasarım programına aktarılmakta ve bu uygulama üzerinden zirkonyum altyapınız tasarlanmaktadır. Tüm bu işlemler sayesinde herhangi bir kritik prosedür atlanmadan yapım süresi kısalmakta ve sizin ağzınıza çok daha uygun ve estetik tasarımlar yapılabilmektedir.

Üç Boyutlu Ağız İçi Tarayıcı

Üç boyutlu diş tarayıcı sistemleri ile protez ölçü alma işlemi hasta açısından çok daha konforlu bir hale gelmekte ve daha iyi sonuçlar alınabilmektedir. Klasik ölçü malzemeleri ve kaşıklarla ağzınız içinde ölçü alınmayıp ağız yapınız özel bir tarayıcı ile taranmaktadır. Bu sayede ölçü malzemeleri ve kaşık nedeniyle oluşan rahatsızlıklar ortadan kalmaktadır. Elektronik ölçümler sayesinde ise ağız ve diş yapısı protez aşaması için daha isabetli çıkartılabilmektedir.

Zirkonyum Diş Avantajları?

Diş eti seviyesinde gri renkleşme oluşturmaz ve doğal diş gibi gözükür. Alerjik rekasiyonlara neden olmaz. Tam seramik kaplamalara ve lamine kaplamalara oranla çok daha sağlamdır, metal altyapıya yakın sağlamlık düzeyindedir. Zirkon ısı iletkenliği diğer kaplamalara göre daha azdır.

Zirkonyum Diş Dezavantajları?

Metal altyapılı porselenlere göre daha pahalıdır. Özellikle diş sıkması olan hastalarda önerilmeyebilir, metal altyapıya göre daha kırılgandır.

Tüm estetik tedavilerimiz garanti programı kapsamındadır. 

Lamine Diş Nedir?

Son yıllarda estetik amaçlı yaygın olarak kullanılmaya başlayan bir tedavi türüdür. Lamine kaplama, dişin  sadece dış yüzeyine yapıştırılan çok ince tabaka halindeki porselendir. Diğer kaplama türlerinden farkı dişin çok az aşındırılması ya da kimi durumlarda hiç aşındırılmadan lamine kaplama yapılabilmesidir. Kliniğimizde yapılan lamine diş öncesi sonrası fotoğraflarını yasal nedenlerle sitemizde paylaşamıyoruz.

Lamine Diş Kaplama Süresi

Lamine diş kaplamaların tedavi süresi, klasik protez olmadığı ve alt yapısı olmadığından ötürü diğer kaplamalardan daha kısa olmakla birlikte çok. Lamine diş uygulaması 3 üyeye kadar ortalama 3 randevu ve 5-6 günlük süreyi kapsar.

Yapılan üye diş sayısı arttıkça tedavi süresi artar. Örnek olarak 3 üye dişin hazırlanması 1 seans sürerken, 10 üyede süre 3 seansa çıkacaktır. Tedavinin diğer safhaları aynı kaldığı için tedavi seansları 2 seans artmış olacaktır.

Estetik Tedavi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutlu olmadığınız dişlerinize estetik görünüm istemek en doğal hakkınız. Ancak estetik tedavinin belirli sınırları vardır. Çevrenizde gördüğünüz güzel dişli arkadaşlarınızın ya da tvde gördüğünüz ünlülerin diş yapılarının tümü sizin için uygun olmayabilir. Bunun iki temel nedeni vardır;

Talep ettiğiniz estetik görünümün teknik açıdan size estetik başarıyla uygulanabilme şansı olmayabilir. Dişlerinizin yapısı, şekli, büyüklüğü, yerleşimleri, ağzınızın ve diş etlerinizin yapısı her estetik alternatifi sizin için mümkün kılmayabilir. Estetik tedavi gören dişlerinizle estetik tedavi görmeyen dişlerinizin uyumu önemlidir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Estetik tedavilerde başarıyı arttıran faktörlerden biri hasta ve hekim arasındaki iletişimin ileri düzeyde olması, hastanın beklentilerini somut ve net bir şekilde ifade edebilmesidir. Hekime taleplerinizi somut olarak anlatın, mümkünse fotoğraflardan yararlanın. Estetik tedavilerde en büyük sorun hekim ve hasta iletşimindeki yetersizlikten kaynaklanmaktadır.

Hekiminizden size benzer vakalarda öncesi sonrası fotoları talep edin. Size uygulanabilecek alternatifleri görsel olarak anlatmasını rica edin. Estetik dişlerde dişler kadar diş eti uyumu da önemlidir. Bu konuda da iletişiminizi detaylı ve somut örnekler üzerinden yapın. Renk seçiminde çok dikkatli olun.

Doğal dişlerinizle uyumun yanı sıra, her renk sizin ağzınızda doğal görünüm sağlamayabilir. Renk paletlerinin yanı sıra elektronik renk ölçüm cihazları ile çıkan sonuçları dikkatlice değerlendirin. Tedavi öncesinde netleşmemiş hiçbir konu kalmamalı. Talep ettiğiniz estetik görünümün yazılı olması oluşabilecek yanlış anlamalara bir ölçüde önlem olabilir.

Diş Sağlığınız İçin : Arayın +90 506 362 81 09 Yada Whatsapp'tan Yazın